Anlatımlı Reglan Kollu örgü Bayan Kazak Yapılışı

Bu yazımızda zsizlere raglan kollu baya kazak modeli nasıl yapılır onu anlatacağız. Renk olarakta aynı kullanılan rengi secmenizi tavsiye ederiz, çünkü bu renk insanın içini ısıtıyor ve örgü reglan kollu kazak modeli ile hem çok şık olacaksınız, hemde kışın dondurucu soğugundan korunacaksınız.Yazıyı fazla uzatıp sizi meşgul etmeden reglan kollu örgü Bayan Kazak modeli nasıl yapılır onu anlatmaya başlayalım.

anlatimli orgu bayan reglan kazak yapimi

Malzemeler :6 adet 100 gr lık yün
Şiş no : 8
Beden : 38
Ön ve arka: 52 ilmek
Kol: 28 ilmek
Reglan Kollu Bayan Kazak Yapılışı
ÖN: 52 ilmekle ile başlıyoruz 6 cm. 2 ters 2 düz lastik örüyoruz ve üzerine 4 düz, 6 ters, 6 düz, 14 ters, 10 düz, 8 ters, 4 düz örüyoruz. Arka sırayı terse ters, düze düz örün. İkinci sırada yandaki 6 ters ilmekten sonra gelen 6 düz ilmeği her sırada içe doğru kaydırıyoruz. 6 sıra sonrasında saç örgü olarak buruyoruz. 10 düz ilmeği ise 12 sıra sonrasında saç örgüsü gibi buruyoruz ve devam ediyoruz. Ayrıntıdaki gibi ortada kaydırmalı, yanlarda saç örgüsü olmak üzere önü bitiriyoruz.
Kolu 2-1-1 olarak kesiyoruz. Ara ara eksilterek reglan şeklini veriyoruz.
Arkayı düz örgü yapıyoruz.
Kol eksiltmelerini öndeki gibi yapıyoruz. Kolu ise düz örgü örüyoruz. Kola 28 ilmekle başlayıyoruz. 36 ilmeğe kadar artırıyoruz. Kol kesimini ön ve arkada olduğu gibi yapıyoruz.

En çok sevilenler:

  • reglan kol kazak modelleri
  • reglan kol kazak
  • reglan kol örme
  • reglan kollu kazak yapımı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>